Category Archives: Gjensidige draudimas

Kur geriausia jaunimui pirkti draudimą?

Viena svarbiausių aštuoniolikto gimtadienio dovanų pastarąjį dešimtmetį buvo vairuotojo pažymėjimas. Ir nesvarbu, turėjo jaunuolis automobilį ar neturėjo, mokėjo vairuoti ar ne. Masiškai kepami vairuotojai, švelniai tariant, netobuloje sistemoje prieš ketverius-penkerius metus prisidėjo prie karo keliuose.

Jaunuoliai į mirtį lėkdavo milžinišku greičiu. Po daugybės tragiškų avarijų valdžia ėmė griežtinti bausmes keliuose siautėjantiems vairuotojams, o visuomenėje didėjo nepakantumas taisyklių pažeidėjams.

Ekonomikos pakilimo metu sparčiai išsiplėtė ir automobilių parkas, gatvėse ir keliuose padaugėjo patirties neturinčių vairuotojų. Nors draudikai surinkdavo daugiau įmokų, tačiau patirties neturinčių vairuotojų sukelti įvykiai reikalavo didžiausių žalų atlyginimo.

Pamenate, kaip jaunuoliai skundėsi, kad privalomojo draudimo kainos šovė į viršų? Draudikai pasirinko skirtingas strategijas: vieni brangiau apmokestino trumpą stažą turinčius vairuotojus, kiti – jaunesnius. Žinoma, nereikia pamiršti, kad civilinės atsakomybės draudimo kainai įtakos turi ir automobilio duomenys bei vairuotojo draudimo istorijos trukmė ir drausmė.

Lietuvoje prieš keletą ar metų buvo kilęs vajus automobilius registruoti vyresnių giminaičių vardu. Tačiau draudikai tam teigę užbėgę už akių – pasirašant draudimo sutartį prašo nurodyti arba jauniausio vairuotojo amžių arba trumpiausią stažą. Jeigu draudikui apie juos nieko nebus pranešta, tai nelaimės atveju jaunas arba nepatyręs vairuotojas nuostolius turės dengti pats.

Atlikome nedidelį eksperimentą: tokį patį automobilį draudė 60 metų patyręs vairuotojas, ką tik teises išsilaikęs 19-metis ir mašiną draudėme 60-mečio vardu, bet pažymėjome, kad jį vairuos ir 19-metis. Abu vairuotojai nebuvo turėję draudiminių įvykių. Įmokas skaičiavome bendrovių ir brokerių internetinėse skaičiuoklėse.

Lietuvos draudimas: internetinės skaičiuoklės pasiūlyta preliminari kaina nepatyrusiam vairuotojui yra keturis kartus didesnė nei patyrusiam. Gera žinia šioje bendrovėje jaunam vairuotojui tik ta, kad „Lietuvos draudime“ taikomas dviejų metų stažo apribojimas. Kai vairuotojas nuo automobilio nukabins žalią lapą, jam iškart sumažės ir draudimo įmoka. Jeigu patyręs vairuotojas draustų mašiną savo vardu ir nurodytų, kad vairuos ir jaunuolis, tai draudimas kainuotų jam kainuotų beveik dvigubai daugiau.

Ergo Lietuva: internetinės skaičiuoklės vyresniam vairuotojui pasiūlyta kaina yra daugiau tris kartus mažesnė nei jaunam vairuotojui. Jeigu draustume vyresnio žmogaus vardu pažymėję varnelę „šeimos automobilis“, tai draudimo kaina pakiltų šiek tiek daugiau kaip trečdaliu nuo 60-mečio kainos. „Šeimos automobilio“ sąvoka reiškia, kad mašina vairuos mažesnį nei penkerių metų stažą turintys asmenį. Draudimas 19-mečiui jaunuoliui šioje bendrovėje atpigs tik po penkerių metų.

PZU Lietuva: šioje bendrovėje įmokų skirtumas tarp patyrusio ir jauno vairuotojo kaip ir „Lietuvos draudime“ skiriasi beveik 4 kartus. Jeigu vyresnis žmogus nurodytų, kad juo važinės ir 19-metis, tai įmoka tokiu atveju būtų trečdaliu didesnė nei vienam 60-mečiui. PZU taiko dvigubą apribojimą jauniems ir nepatyrusiems – brangiau draudimas kainuoja jaunesniems kaip 24 metų ir mažesnį kaip 3 metų stažą turintiems asmenims.

Seesam: jaunam vairuotojui šioje bendrovėje teks pakloti tris kartus daugiau nei patyrusiam. Jeigu 60-metis draustų savo automobilį ir pažymėtų, kad jį vairuos mažesnį kaip penkių metų stažą turintis asmuo, tai kaina išaugtų 50 proc.

BTA: šioje įmonėje 60-metis klientas mokėtų 3,5 karto mažiau nei 19-metis. Sutaupyti draudžiant vyresnio žmogaus vardu BTA draudime nepavyks, bent jau taip galima spręsti iš jų skaičiuoklės internete.

Gjensidige: šios draudimo bendrovės skaičiuoklė buvo labai užsispyrus ir nuolat siūlė mums užsukti į draudikų biurą. Pasinaudojome brokerių draudimas.lt skaičiuokle. Žinoma, rezultatai gali būti šiek tiek skirtis nei draudimo bendrovėje, tačiau mūsų rankos surištos. Jaunesnio ir vyresnio vyrų draudimo sumos skirtumas jau girdėtas – 4 kartai. Tiesa, patikrinti, ar galima drausti vyresnio asmens vardu ir nurodyti, kad vairuos jaunesni, nepavyko, nes „Gjensidige“ skaičiuoklė vietoj rezultato rašė „klaida“.

Compensa: šios bendrovės skaičiuoklės internete apskritai nėra. Vėl skaičiuojame brokerių draudimas.lt skaičiuoklėje. Skirtumas šioje bendrovėje nustebina – du kartai. Nors šis rezultatas gautas ir brokerių skaičiuoklėje, tačiau vertas patikrinimo ir pačioje bendrovėje, todėl ateityje užsuksime įsitikinti, ar jų kainos ir kainodara geriausia rinkoje.

Kainų nerašėme sąmoningai, nes ne visų bendrovių pasiūlymus buvo galima gauti tiesiogiai iš jų, todėl būtume iškreipę realią situaciją.

Šio eksperimento išvada: drausti automobilį jaunuoliui yra itin brangu, todėl dauguma toliau ieškos landų ir draus mašinas vyresnių šeimos narių vardu.

Šaltinis: www.pinigukarta.lt

Gjensidige Baltic Lietuvos filialo vadovas – naujasis Lietuvos draudikų asociacijos tarybos pirmininkas

2010 m. lapkričio 9 d., Lietuvos draudikų asociacijos tarybos pirmininku vienerių metų kadencijai išrinktas Kęstutis Motiejūnas, AAS “Gjensidige Baltic” Lietuvos filialo vadovas.

“Pagrindinis draudikų asocijacijos tikslas: draudimo kaip vienintelės efektyvios finansinės apsaugos skatinimas – teigia Kęstutis Motiejūnas – ir tam sieksime pasitelkti ne tik draudikų, bet ir visuomenės bei valstybės paramą”. Naujasis tarybos pirmininkas konstatavo, kad draudikams pavyko šiais metais apsaugoti savo klientus nuo užgruvusių stichijos negandų. “Potvyniai, škvalas, kitos nelaimės parodė, kad draudimas buvo bene vienintelė finasinė apsauga, kuri realiai padengia gyventojų turtinius nuostolius. Todėl ir ateityje užtikrinsime operatyvų ir visapusišką klientų žalų atlyginimą, ypač stichinių nelaimių ar katastrofinių įvykių metu”, – pabrėžė naujas tarybos pirmininkas.
2010 metais Lietuvos ne gyybės draudimo įmonės vien tik dėl didžiųjų stichinių nelaimių savo klientams išmokėjo 14 mln. litų žalų atlyginimui.

Kęstutis Motiejūnas turi 11 metų darbo patirtį draudimo versle. 1999 metais jo karjera prasidėjo dabartinėje “Swedbank gyvybės draudimas” bendrovėje. Nuo 2001 m. dirbo bendrovėje “Aviva Lietuva”‘, 2008 – 2009 metais buvo jos valdybos narys. 2009 metų birželio 1 dieną Kęstutis Motiejūnas paskirtas norvegų draudimo bendrovės “Gjensidige Baltic” Lietuvos filialo generaliniu direktoriumi ir šios įmonės Direktorių tarybos nariu.

K. Motiejūnas yra baigęs Vilniaus universiteto ekonomikos fakultetą, šiuo metu studijuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universitete magistrantūrą.

Lietuvos draudikų asociacija vienija draudimo bendroves, užienio valstybių kompanijų filialus bei Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biurą, taip atstovaudama 95 procentus negyvybės draudimo rinkos. LDA buvo įsteigta 1992 metais ir yra Lietuvos verslo konfederacijos – ICC Lietuva narė.

http://www.verslobanga.lt

Atsakingieji „Gjensidige Baltic“ klientai už KASKO draudimą mokės mažiau

Norvegijos kapitalo ne gyvybės draudimo bendrovės „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialas tvarkingai ir saugiai važinėjantiems vairuotojams siūlo KASKO draudimu draustis pigiau – nuo šių metų rugsėjo mėnesio lengviesiems ir komerciniams automobiliams pradėta taikyti progresinė franšizė, priklausanti nuo sutarties galiojimo metu patirtų draudžiamųjų įvykių skaičiaus. Progresinė franšizė – naujovė Lietuvos rinkoje.

Ši naujovė reiškia, kad „Gjensidige Baltic“ klientui, priklausomai nuo jo pasirinktų draudimo sąlygų, draudžiantis KASKO draudimu, nebus taikoma franšizė, jei jis per sutarties galiojimo laikotarpį nepatiria draudžiamųjų įvykių ar patiria tik vieną draudžiamąjį įvykį. Antram įvykiui bus taikoma 200 litų, trečiam – 400 litų, o ketvirtam ir likusiems – 600 litų franšizės.

„Norėdami išlaikyti esamus ir pritraukti kuo daugiau atsakingų ir savo turtą vertinančių bei saugančių klientų, pasiūlėme jiems patrauklią kainą bei tikrai naudingas draudimo sąlygas. Tvarkingai važinėjantiems klientams, atsitikus nelaimei, nuostolis bus padengtas visas, arba bus taikoma tik minimali franšizė“, – sako „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo transporto draudimo produktų vadovas Audrius Kikutis.
Pasak A. Kikučio, KASKO draudimo riziką lemia daugelis veiksnių: automobilio markė, modelis, jo remonto išlaidos, variklio galia, statistiniai duomenys, kiek dažnai vienos ar kitos markės automobiliai yra vagiami ir t.t. Tačiau bene 70 proc. rizikos lemia žmogaus charakterio bruožai, jo asmeninių savybių ir elgsenos visuma – vairavimo patirtis, automobilio eksploatavimo, saugojimo sąlygos ir kt. Atsakingiesiems ir yra palankios naujosios sąlygos.
Kadangi „Gjensidige Baltic“ duomenimis, iš 10 KASKO draudimo sutartis pasirašiusių klientų, tik 2 patiria daugiau nei vieną draudiminį įvykį, tai reiškia, kad apie 80 proc. „Gjensidige Baltic“ klientų KASKO draudimo kaina sumažėja net iki 20 procentų.
Pasak A. Kikučio, statistika rodo, kad pastaruoju sunkiu ekonominiu laikotarpiu padaugėjo fiktyvių, suklastotų įvykių, kuriais siekiama nesąžiningu būdu gauti draudimo išmoką. Tikėtina, kad progresinė franšizės sistema sumažins nesąžiningų piliečių norą apgaudinėti.
Draudimo bendrovė netaiko franšizės ir neįtraukia eismo įvykio į įvykių, dėl kurių didėja franšizė sąrašą, jei dėl to įvykio yra kaltas trečiasis asmuo, kuris padengia draudikui patirtą nuostolį.
„Gjensidige Baltic“ – viena iš 5 didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių teikiančių paslaugas visose trijose Baltijos šalyse. Jose veikia daugiau kaip 120 „Gjensidige Baltic“ pardavimo skyrių. „Gjensidige Baltic“ įstatinis kapitalas – 111 mln. Lt.

http://www.investar.lt

Gjensidige Baltic: pinigai jau pervedami už audros nuostolius

Norvegijos “Gjensidige” grupės ne gyvybės draudimo bendrovė “Gjensidige Baltic” pirmiesiems klientams jau pervedė pinigus už žalą, kurią padarė didžiausia per 100 metų šalyje siautusi audra. Iki šiol draudikas yra gavęs 150 pranešimų apie įvykusias žalas ir rezervavęs daugiau kaip 0,8 mln. litų joms atlyginti.

Po savaitgalyje siautusios audros “Gjensidige Baltic” žalos sureguliavimo skyriai mobilizavo ekspertų pajėgas, kad gavę iš savo klientų pranešimus apie žalą, kuo greičiau nuvyktų pas juos, įvertintų žalą ir galėtų nedelsiant atlyginti nuostolius nukentėjusiems.

“Atsitikus nelaimei dažnas neatsimena ar nežino kokius dokumentus reikia sutvarkyti pranešant draudimo bendrovei apie patirtą žalą, todėl mes patys aplankėme visus nukentėjusiuosius ir padėjome jiems sutvarkyti formalumus. Įvykio vietose “Gjensidige Baltic” ekspertai su savo klientais suderino maždaug 80 proc. visų draudimo išmokų, o tai reiškia, kad pinigai už patirtą žalą nukentėjusiųjų sąskaitas pasieks labai operatyviai”, – aiškina “Gjensidige Baltic” Žalos sureguliavimo departamento direktorius Egidijus Velička.

Pasak E.Veličkos, daugiausia “Gjensidige Baltic” nuo audros nukentėjusių klientų yra individualių namų savininkai iš Alytaus, Prienų, Varėnos ir Kauno rajonų. Vidutinė jų patirta žala siekia 3500 litų, tačiau yra keletą atvejų kai audros padaryta žala viršija 100.000 litų.

Per 6 pirmuosius šių metų mėnesius “Gjensidige Baltic” klientams Lietuvoje yra išmokėjusi 20,2 mln. litų.

Apie “Gjensidige Baltic”:

“Gjensidige Baltic” – viena iš 5 didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių teikiančių paslaugas visose trijose Baltijos šalyse. Jose veikia daugiau kaip 120 “Gjensidige Baltic” pardavimo skyrių. “Gjensidige Baltic” įstatinis kapitalas – 111 mln. Lt.

“Gjensidige Baltic” akcininkai – didžiausia Norvegijos ne gyvybės draudimo bendrovė “Gjensidige”, kuri didžiuojasi daugiau kaip 150 metų veiklos patirtimi. Norvegijos “Gjensidige” grupė taip pat teikia bankininkystės, investicijų, pensijų fondų valdymo ir kitas finansines paslaugas.

http://www.verslobanga.lt

Gjensidige Baltic apdraudė InCulto nuo paskutinės vietos

Norvegijos kapitalo draudimo bendrovė “Gjensidige Baltic”, Lietuvos atstovų “Eurovizijoje” draudikas, nors ir yra įsitikinęs, kad už grupės “InCulto” puikią dainą aktyviai balsuos Europos gyventojai, apdraudė muzikantus nuo paskutinės vietos.
“Draudžiame nuo nesėkmės linkėdami sėkmės”, – paaiškino “Gjensidige Baltic” Lietuvos filialo generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas. – “Nes turintys draudimą jaučiasi tvirčiau, drąsiau ir ramiau”.

Jeigu “InCulto” Norvegijos sostinėje Osle gegužės 25-29 d. nepasisektų ir jie “Eurovizijos” konkurse užimtų paskutinę vietą, “Gjensidige Baltic” muzikantams išmokėtų 10.000 Lt.

“Tai būtų tarsi paguodos prizas”, – sakė K. Motiejūnas.

“InCulto” grupės lyderiui Jurgiui Didžiuliui draudimo nuo paskutinės vietos polisą “Gjensidige Baltic” Lietuvos filialo direktorius Kęstutis Motiejūnas įteikė gegužės 15 d. muzikos klube “New York” “InCulto” išlydėtuvių koncerto metu.

“Gjensidige Baltic” kiekvieną “InCulto” narį yra apdraudusi kelionių draudimu 100.000 eurų suma ir nuo nelaimingų atsitikimų, draudimo suma – 80.000 litų. Kiekvienas muzikantas yra apdraustas visam “Eurovizijos” konkurso laikotarpiui, nepriklausomai nuo to, kur jis yra – kelionėje ar Lietuvoje.

Apie “Gjensidige Baltic”:

“Gjensidige Baltic” – viena iš 5 didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių teikiančių paslaugas visose trijose Baltijos šalyse. Jose veikia daugiau kaip 120 “Gjensidige Baltic” pardavimo skyrių. “Gjensidige Baltic” įstatinis kapitalas – 111 mln. Lt.

“Gjensidige Baltic” akcininkai – didžiausia Norvegijos ne gyvybės draudimo bendrovė “Gjensidige”, kuri didžiuojasi daugiau kaip 150 metų veiklos patirtimi. Norvegijos “Gjensidige” grupė taip pat teikia bankininkystės, investicijų, pensijų fondų valdymo ir kt. finansines paslaugas.

http://www.verslobanga.lt

Draudikai prognozuoja 10 proc. ne gyvybės draudimo rinkos susitraukimą

Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkai praėjusieji krizės ženklu pažymėti metai buvo itin nepalankūs – rinka krito trečdaliu, o žalų išmokos padidėjo 12 proc. Šiemet, nors šalies ūkyje daugėja teigiamų lūkesčių, ne gyvybės draudimo rinka ir toliau trauksis.

Pasak „Gjensidige Baltic“ ekspertų, daugiausia smuks transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPVCA) ir transporto priemonių (KASKO), o stabilizuosis ir netgi nuosaikiai augs turto draudimo segmentai.
Tebesitęsiant TPVCA draudimo įmokų mažėjimui, smunkant TPVCA ir KASKO, turto ir kitokių rūšių draudimo apimtims, tačiau beveik nekintant išmokų apimtims, draudimo rinkos augimo tikėtis nėra prielaidų. Klausimas vienas: kiek trauksis? Draudimo priežiūros komisija (DPK) prognozuoja, kad rinka per 2010 m. sumažės 5 proc.

Bendrovės specialistų prognozė pesimistiškesnė – jų skaičiavimais ne gyvybės rinka 2010 m. gali sumažėti daugiau kaip 10 proc.

Bendrovė prognozuoja, kad 2010 m. labiausiai kris KASKO draudimo rinkos segmentas – šios įmokos mažės apie 20 proc. ir bus pasirašyta apie 196 mln. litų įmokų. KASKO draudimas daugeliui draudimo bendrovių tampa vis nuostolingesnis, nes draudimo įmoka nepadengia prisiimtos rizikos. Pernai transporto priemonių draudimas Lietuvos draudimo rinkoje užėmė 23 proc.

TPVCA draudimo, kuris užima 34 proc. visos rinkos, pasirašytos įmokos šiemet gali sumažėti iki 310 mln. litų, o tai reiškia, kad šios draudimo rūšies rinka kris apie 15 proc.

„Pagrindinė šios rūšies draudimo tolesnio mažėjimo priežastis – didžiulė draudimo bendrovių konkurencinė kova. Nors kiekvienos draudimo bendrovės kainodara šioje rūšyje ir skiriasi, bet, kaip rodo statistika, vidutinė TPVCA draudimo įmoka tampa vis mažesnė“, – sako Kęstutis Motiejūnas, „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo generalinis direktorius.

Optimistiniai ženklai

Kita vertus, pasak K.Motiejūno, šiemet turėtų stabilizuotis turto bei bendrosios civilinės atsakomybės draudimų segmentai, o gyventojų turto draudimo segmentui „Gjensidige Baltic“ prognozuoja nuosaikų augimą.

Tolesnio augimo tikėtis leidžia per pastaruosius 2 mėnesius didėjantis gyventojų turto draudimo sutarčių skaičius (15 proc. daugiau sutarčių nei pernai per tą patį laikotarpį).

„Prasidėjęs šalies ūkio nuosmukis daugelį privertė susiveržti diržus ir tuo pačiu susimąstyti apie savo turto apsaugą. Šiuo atveju suveikė sunkmečio psichologija: norima išsaugoti tai, kas jau užgyventa“, – sako K. Motiejūnas. – Tikėtina, kad gerėjant lūkesčiams ir atsigaunant ekonomikai, populiarės ir kitos draudimo rūšys – juk žmonėms ir verslui reikalingi įrankiai apsaugantys nuo galimos rizikos.

http://www.verslosavaite.lt

Draudikė Gjensidige Baltic uždirbo daugiau

Per devynis mėnesius Norvegijos finansinei grupei “Gjensidige” priklausantis „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialas, kuris metų pradžioje prisijungė draudimo bendrovę „RESO Europa“, uždirbo 6,25 mln. Lt neaudituoto pelno. Pernai abi bendrovės per sausį-rugsėjį kartu uždirbo 4 kartus mažiau – 1,47 mln. Lt.
Per devynis mėnesius „Gjensidige Baltic“ sudarė per 284.000 draudimo sutarčių, o pasirašytų įmokų suma pasiekė beveik 59 mln. Lt. Pernai, iki susijungimo atskirai veikusios „Gjensidige Baltic“ ir „RESO Europa“ kartu sudarė apie 288.000 draudimo sutarčių, skelbiama įmonės pranešime.
Be to, per pirmuosius tris ketvirčius klientams išmokėta beveik 37 mln. Lt draudimo išmokų, arba 6,8% daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.
Teigiama, jog šių metų pradžioje „Gjensidige Baltic“ prisijungė draudimo bendrovę „RESO Europa“, o birželio 25 d. Norvegijos „Gjensidige Forsikring“ ir Švedijos „Länsförsäkringar” ne gyvybės draudimo bendrovės pasirašė ketinimo protokolą dėl „Länsförsäkringar International“, veikiančios Baltijos šalyse „Nordicia“ vardu, įsigijimo.

http://www.vz.lt